Yhdistyksen hallituksen ja toimikuntien puoleen voi kääntyä milloin vain kaikissa yhdistykseen ja yhdistyksen rotuja koskevissa kysymyksissä. Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sähköpostilla. Yhdistys järjestää joka vuosi kevät- ja syyskokouksen, joissa jäsenet pääsevät vaikuttamaan yhdistyksen ajankohtaisiin asioihin sekä päättämään hallituksen kokoonpanosta.

Hallitus

Puheenjohtaja
Sanna Koponen
+358440230969
puheenjohtaja@sicry.fi
sanna@teamtruckers.info

Sihteeri
Hanna Karhapää
sihteeri@sicry.fi
sukeltaja77@hotmail.com

Hallituksen jäsen, varapuheenjohtaja
Elina Karlsson
rosmikki@hotmail.com

Hallituksen jäsen
Sauli Kukkonen

Hallituksen jäsen
Noora Lehtiniemi
noora.lehtiniemi@gmail.com

Hallituksen jäsen
Sari Merve

Hallituksen jäsen
Sirke Torvasti
sirketorvasti@gmail.com

Vastuuhenkilöt

Rahastonhoitaja ja jäsensihteeri
Inka Luoma
jasensihteeri@sicry.fi

sicry.fi-sivuston ylläpitäjä
Yhdistyksen toimihenkilöt

Etnankoirien pentuvälitys
Elina Mikkola
ehrmikkola@gmail.com

Italiaanojen pentuvälitys
Hanna Karhapää
sukeltaja77@hotmail.com

Paikalliskoordinaattorit
TURKU: Pia Hurme
+358 403591100
pia.hurme@gmail.com

JOENSUU: Hanna Karhapää

sukeltaja77@hotmail.com

PORI: Raija Wessman
+358 414389567
wessmanraija@gmail.com

Näyttelytoimikunta

Näyttelytoimikunta

PJ. Nicolina Blomstedt
sic.nayttelytoimikunta@gmail.com

Jäsenet:
Maarit Astrén
Saralotta Engblom
Inka Forss
Leena Jääskelä
Elina Karlsson
Maria Ketola
Tea Niemelä
Kenneth Skurnik
Sirke Torvasti
Freja Väyrynen

Jalostustoimikunta

Jalostustoimikunta

PJ. Inka Forss
inka.forss@gmail.com


Jäsenet:
Pia Haarala
Leena Jääskelä
Kaisa Sofia Kaartinen
Sanna Koponen
Kitte Lampola
Jukka Ruotsalainen
Teija Urpelainen

Juoksutoimikunta

Juoksutoimikunta

PJ. Osmo Kontinen
kontinen.osmo@gmail.com

Jäsenet:
Mikko Ilosalo
Noora Lehtiniemi
Inka Luoma
Tiina Sarjanen

Mittahenkilöt

Hakeakseen italianvinttikoiralle maasto- tai ratajuoksukirjaa, pitää koira ensin mittauttaa Suomen Vinttikoiraliiton valtuuttamalla mittahenkilöllä. Mittahenkilöitä on oltava paikalla kaksi, jotta tulos on virallinen. Mittaus maksaa 5 euroa/koira. Seuraavat SICin jäsenet ovat Suomen Vinttikoiraliiton hyväksymiä mittahenkilöitä:

Uusimaa
  • Leena Jääskelä, Helsinki, ylladian@gmail.com
  • Marie Willo, Helsinki, kontinen.m@gmail.com, 041 5033726
  • Osmo Kontinen, Helsinki, kontinen.osmo@gmail.com, 045 6383531
  • Inka Forss, Espoo, inka.forss@gmail.com
  • Christine Löfgren, Espoo, 046 876 0408

Keski-Suomi

  • Karita Masalin, Tampere, karitamasalin@hotmail.com, 040 001 2612
  • Tiina ja Jari Sarjanen, Nokia, tiina.sarjanen@gmail.com

Länsi-Suomi

  • Sanna Koponen, Naantali, sanna@teamtruckers.info, 044 023 0969
  • Elina Mikkola, Turku, ehrmikkola@gmail.com, 040 706 3782

Pohjois-Suomi

  • Elina Hirvelä, Oulu, elinahir@mail.student.oulu.fi
  • Essi Paloma, Oulu, essi.paloma@live.com